top of page
Фото автораЮридичний Факультет

Правовий статус осіб які виїхали з України в країни ЄС в зв’язку з агресією Росії


30 березня цього року керівник юридичної клініки «Ad Astra» Волинського національного університету імені Лесі Українки Віталій Єлов, він же регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області за підтримки керівника профспілкового бюро юридичного факультету Ширшикової Руслани та лаборанта юридичної клініки Анни провів онлайн зустріч із викладачами та студентами юридичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки на тему : «Правовий статус осіб які виїхали з України в країни ЄС в зв’язку з агресією Росії».


В онлайн зустрічі взяли участь 48 викладачів та студентів юридичного факультету, частина з яких на цей час перебуває за кордоном.


Виступаючи перед учасниками зустрічі Віталій Єлов повідомив, що за останніми даними в зв’язку з агресією Росії, кордон з України в країни ЄС перетнули близько 4 млн. жителів України. Як правило - це жінки, діти, особи похилого віку.


Він акцентував вагу на те, що ще в 2001 році Рада ЄС прийняла Директиву «Про мінімальні стандарти надання тимчасового захисту у разі масового напливу переміщених осіб та про заходи, щодо збалансованості зусиль між державами-членами щодо прийому таких осіб та несення їх наслідків». Метою прийняття цієї директиви була розробка заходів для надання найшвидшого захисту особам, що потребують захисту, зокрема, внаслідок воєнних конфліктів, а також сприяти розподіл навантаження між державами членами щодо подальшого утримання переміщених осіб.


Ця Директива носить рекомендаційний характер, і кожна країна–член ЄС самостійно визначає тривалість надання тимчасового захисту . Так, Республіка Польша визначила, що надає тимчасовий захист українцям на 18 місяців. Республіка Чехія – строком на 1 рік з моменту подачі заяви, Словацька Республіка – до 3.12.2022, а Угорщина – до 01.06.2022. Рішення про продовження цього терміну буде прийматися кожною країною ЄС додатково в залежності від ситуації.


Директива визначає, що переміщені особи мають право на працевлаштування, можливості для освіти та професійної підготовки, а також право на забезпечення житлом та доступ до системи соціального захисту в країні перебування, наряду з громадянами цієї країни та ЄС.


А враховуючи, що найбільше українців виїхало до Польші, Віталій Єлов детально зупинився на аналізі спеціального закону щодо надання допомоги громадянам України що перебувають на території Польші , який був ухвалений 9 березня цього року Республкою Польша.


В кінці заходів Віталій Єлов відповів на запитання учасників.


35 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page